Termal Suyumuzun Özellikleri

Termal Suyumuzun Özellikleri

1152 768 Ataol Hotels

Kaynağından çıktığı gibi sizlere ulaştırdığımız doğanın bir hediyesi olan mineral bakımından zengin doğal termal suyumuzu farklı mimarı konsepte sahip, modern çizgi ve konforla birleştirdiğimiz Ataol Çan Termal & Spa’da siz değerli misafirlerimizin hizmetine sunuyoruz.

Termal Suyumuzun Özellikleri
Romatizmal Rahatsızlıklar

Romatizmal hastalıklar için banyo uygulamaları kronik döneminde çok faydalıdır. Kronik bel ağrısı, osteoartrit gibi noninflamatuvar eklem hastalıklarında ve miyozit,tendinit, travma, fibromiyalji sendromu gibi yumuşak doku hastalıklarının tedavisinde tamamlayıcı tedavi unsuru olarak faydalıdır.

Ortopedik Rahatsızlıklar

Ortopedik veya iskelet sistemine yönelik ameliyatlar sonrasında oluşan eklem tutuklukları, kazalardan veya ameliyatlardan kalan sekeller, eklem donmaları ve adale sertliklerinin rehabilitasyonunda termal su önemli bir tamamlayıcı tedavi unsuru olarak faydalıdır.

Nörolojik Rahatsızlıklar

Suyun rahatlatıcı ve dinlendirici etkisi, rehabilitasyonun kritik öneme sahip olduğu beyin felci, celebral palsy(spastik) çocuk felci(polio) gibi nörolojik rahatsızlıkların rehabilitasyonunda olumlu tamamlayıcı tedavi unsuru olarak faydalıdır. Termal suyun ayrıca, ruhi yorgunluklar ve zihin yorgunluğu gibi şikâyetlerin giderilmesinde faydaları bulunmaktadır.

Beyin (Selebral) Damar Hastalıkları

Felç (inme) sekellerinin rehabilitasyonunda, stres ve strese bağlı rahatsızlıkların tedavisinde, nörovejatif distoni örneklerindeki gibi genel stres bozukluklarında balneolojik etkilerin yanı sıra Hemipleji (vücudun bir yerinin felci), parapleji (her iki alt bacağının felci) gibi farklı durumlarda tamamlayıcı tedavi unsuru olarak faydalıdır.

Nefrolojik Hastalıklar

Başta böbrekler olmak üzere, mesane ve idrar yollarını kapsayan boşaltım sistemi ile ilgili (nefrolojik) hastalıkların tedavisinde, termal suyun olumlu etkileri bulunmaktadır. Termal su, böbrek taşlarının vücuttan atılmasına bağırsak hastalıktan, böbrek ve idrar yolları hastalıkları, idrar kesesi iltihabı (sistit) gibi rahatsızlıkların tedavisine yardımcı olmaktadır.

Kireçlenmeler, Kas Ağrıları ve Siyatik

Eklemlerde ağrı ve hareketlerinde tutukluk, sonraki dönemlerde ise şekil bozukluklarına yol açan bir yıpranma hastalığı olan kireçlenmenin(osteoertrit), eklem kireçlenmeleri(artroz) ve omurga kireçlenmesi (spondilit) gibi farklı türleri bulunmaktadır. Termal su kireçlenme tedavisinde kullanılan etkili yöntemlerin başında yer almaktadır. Tüm bunların yanı sıra kas ağrıları (miyalji) ve siyatik şikâyetlerinin azaltılmasında yardımcı olmaktadır.

Kaplıca suyumuzu sadece banyo tedavileri için öneriyoruz. İçme kürü amacıyla önermiyoruz. Lütfen içmeyiniz.