Hakkımızda

Bozcaada Ataol Çiftliği

Aklınızdan; ıssız bir adada olmak, kendinizi doğanın kucağına bırakmak ve ya deniz kenarında kendinizle baş başa kalıp rahatlamak, organik ürünlerle hazırlanan yöresel yemeklerden tatmak geçerse, kalkın hemen Bozcaada’ya, Ataol Çiftliği’ne gelin!

Ataol Çiftliği, Bozcaada’nın Tekirbahçe mevkiinde üzüm bağları ve zeytinliklerle çevrili bir vadinin ortasında 40 dönümlük bir arazi üzerine kurulmuştur. Eskiden, dedelerimizin tarım ve hayvancılık faaliyetlerini gerçekleştirdiği bu çiftlik; bugün insanların doğa ile tekrar tanışmasını ve kucaklaşmasını sağlayan Bozcaada’nın en güzel otellerinden biri oldu.

Ekolojik yaşam, Organik Tarım ve Tatil olgularının birlikte sentezlendiği çiftliğimizde, ekolojik mimari ile tasarlanmış taş evlerimiz bulunuyor. Titiz bir restorasyonla bugünün konfor ve zevk anlayışını tarihi dokunun içine taşıyarak tasarlanmış olan otelimiz Nisan ve Kasım ayları arasında konaklama hizmeti sağlıyor.

Konuklarımıza, organik olarak çiftliğimizde yetiştirdiğimiz ürünlerle yöresel ve geleneksel yöntemlerle hazırlanan Bozcaada ve Ege mutfağından örnekler sunuyoruz. Kabak çiçeği dolması, ada mantısı, etli dolma ve oğlak dolması Bozcaada’ya özgü tadabileceğiniz en güzel lezzetlerden bazıları.

Taş fırınımızda %100 Tam Buğday ve Çavdar unları ile ekşi mayadan kendi ekmeğimizi üretiyoruz. Köy kahvaltımızda kendi ürettiğimiz domates, salatalık, biber, zeytin ve zeytinyağı, yumurta, keçi peyniri , salça ile incir, gelincik, karadut, bal kabağı, domates, karpuz ve üzüm reçellerimizi sunuyoruz.

Dilediğinizde organik bahçelerimizdeki ürünlerimizi dalından koparıp tadabiliyorsunuz. Sebze ve meyvelerin besin değerlerinin korunarak doğal lezzetleriyle tüketilmesi bu organik hayatın en önemli ilkesi bizler için.

Teknolojinin ve kent yaşamının getirdiği stres ve sıkıntıları doğal, sakin ve huzurlu bir ortamda unutmak isteyenler için tasarlanmış Ataol Çiftliği’nde 2002 yılından beri tüm kalbimizle çalışıyoruz.

Daha önce bir çiftlik ortamında bulunmadıysanız; toprağı, tarımı, ürünü öğrenmenin ve ona dokunmanın keyfi ile tanışacak, unutulmaz tatlara ve anılara geri dönüp neşelenecek ve hatta çocuklaşacaksınız…